• Dziś (piątek) o godz. 18.30 w parku Wolności rozpocznie się największy biegowy festiwal w regionie i jeden z najważniejszych w kraju. Przez 3 dni zawodnicy z Polski i zagranicy uczestniczyć będą w 3 biegach.

    O godz. 18.30 wystartuje pierwsza rywalizacja, czyli bieg 48-godzinny. W jego ramach odbędzie się Puchar Polski. Jutro (sobota) o godz. 7.00 rozpocznie się drugi bieg, 24-godzinny, w ramach którego rozegrane zostaną PZLA Mistrzostwa Polski.

    W niedzielę o godz. 8.00 startuje Supermaraton 100 km. W jego ramach – Mistrzostwa Polski. O godz. 10.00 odbędzie się wręczanie medali dla biegu 24-godzinnego, a o godz. 20.00 dla osób, które biegły 100 km i 48 godzin.

    Organizatorem wydarzenia jest klub „O co biega” z dyrektorem biegu Piotrem Kardasem, a współorganizatorami starostwo i ratusz. Prowadzącym będzie radny miejski Gabriel Grzejszczak.

    Tradycyjnie, jak co roku, za mikrofonem w roli prowadzącego i przede wszystkim kibica… Gabriel Grzejszczak – mówi młody radny. – Zapraszam i polecam, to będzie świetny weekend. Kibicujcie Polakom i pabianiczanom, których również zobaczymy na trasach! To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie odbijające się echem nie tylko w polskim środowisku biegowym, lecz również za granicami naszego kraju.

    Udostępnij