• Policjant w czasie wolnym od służby zauważył na drodze mercedesa, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusz zawiadomił dyżurnego pabianickiej komendy. Okazało się, że kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

    Policjant służbę pełni w wydziale ruchu drogowego pabianickiej policji, na co dzień dbając o bezpieczeństwo mieszkańców na drogach miasta i powiatu. W poniedziałek, 30 sierpnia, po 16.00 zwrócił uwagę na mercedesa jadącego „wężykiem” ulicą Myśliwską w kierunku Waltera Jankego.

    – Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który zawiadomił dyżurnego. Już po chwili patrol zatrzymał mercedesa na ulicy Jankego – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Przypuszczenia funkcjonariusza były słuszne. 41-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

    Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

    Udostępnij