• News will be here
 • W sierpniu rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu TVP pt. „Pogrom 1905. Miłość i hańba” w reżyserii Michała Rogalskiego. Ekipa przyjedzie także do Pabianic. Szuka statystów.

  Jak czytamy na stronie TVP, film przedstawia „historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, a zwłaszcza losy dwóch niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie”. Reżyserem jest Michał Rogalski („Ciotka Hitlera”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie Winnych”), a autorkami scenariusza na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905” są Katarzyna Tybinka („Wataha”) oraz Anna Gabryś. W rolach głównych występują: Sonia Mietielica („Stulecie Winnych”), Monika Krzywkowska („Odwróceni. Ojcowie i córki”, „39 i pół tygodnia”) oraz Piotr Nerlewski („Wojenne dziewczyny”, „Za marzenia”).

  Zdjęcia do filmu realizowane będą na starym mieście w Pabianicach (13, 14 i 15 września), a także Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Modlinie, Radomiu oraz w Warszawie i jej okolicach.

  Szanowni Państwo! 13 września do Pabianic zawita na trzy dni serial opowiadający prawdziwą historię dziejącą się w 1905 roku w Warszawie. Jeżeli ktoś jest ciekawy, w jaki sposób można realizować warszawską historię w Waszych Pabianicach, serdecznie zapraszamy na plan serialu w charakterze statysty, a być może i epizodysty. Będziecie mogli się przyjrzeć z bliska sztuczkom scenograficznym, będziecie mogli z bliska zobaczyć znakomitych polskich aktorów (i tych, którzy staną się popularni dzięki temu serialowi). 13, 14 i 15 września to trzy dni, kiedy będziecie mogli (cytując jednego z wrocławskich statystów) dobrze się pobawić, najeść i jeszcze za to zapłacą” – czytamy na stronie internetowej ABM Studio.

  Stawki za dzień zdjęciowy zaczynają się od 120 zł brutto + plus 50 zł za przymiarki i mogą wzrosnąć w zależności od czasu pracy, zadania do wykonania, pory zdjęć itp.

  Do wzięcia udziału w tej produkcji zachęca na swoim Facebooku ratusz.

  „Gorąco zapraszamy mieszkańców Pabianic na plan serialu „Pogrom 1905”. Odtwarzamy niezapomnianą atmosferę początku XX wieku. Przebieramy się w ówczesne kostiumy, będzie zabawa!” – napisali urzędnicy.

  Casting odbędzie się 8 września w godz. 9.00-18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki.

  foto: TVP, Ola Grochowska

  Udostępnij