• News will be here
 • Wczoraj był 1 września – nie tylko początek nowego roku szkolnego, ale i 82. rocznica ataku III Rzeszy na Polskę. Tego dnia w 1939 roku wybuchła II wojna światowa.

  1 września 1939 roku przed godz. 5.00 hitlerowcy zbombardowali Wieluń, a pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzał Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Tak rozpoczęła się II wojna światowa. Trwała sześć długich lat…

  Na pabianickim cmentarzu rzymskokatolickim wczoraj o godz. 14.00 przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, kombatanci oraz poczty sztandarowe wzięli udział w uroczystości poświęconej 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Wiązanki kwiatów zostały złożone pod pomnikiem „Bohaterom poległym w 1939 roku” na cmentarzu rzymskokatolickim  i pod pomnikiem „AK i Szarych Szeregów” na cmentarzu komunalnym.

  Tego dnia obchodzony był również Dzień Weterana, który jest polskim świętem państwowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1997 roku – przypomina Joanna Kupś, rzecznik starostwa powiatowego.

  Udostępnij