• Dwoma medalami zakończyli zmagania w mistrzostwach Polski w biegu sprinterskim zawodnicy UKS Azymutu Pabianice.

  W sobotnich zawodach 4 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył w kategorii M18 Jan Sztranek. Drugi medal – w kolorze srebrnym – w kategorii K45 wywalczyła Katarzyna Konc.

  Medal na wyciągnięcie ręki miał Piotr Krempiński w kategorii M45, któremu przypadło tym razem IV miejsce. Niewiele, bo zaledwie trzech sekund do TOP 6 zabrakło Oskarowi Wesołowskiemu, a o wielkim pechu może mówić najlepszy sprinter wśród mastersów Tomasz Tkaczuk, ponieważ nie został sklasyfikowany.

  – W Poznaniu zabrakło naszej juniorki Julii Krempińskiej, która niewątpliwie mogłaby wzbogacić kolekcję medali z tych mistrzostw. Julka w tym czasie walczy o jak najlepsze lokaty i zdobywa doświadczenie na mistrzostwach świata w Turcji – mówi trener Adam Gąsiorowski.

  Podczas memoriału Eugeniusza Lokajskiego rozegranego również 4 września w Warszawie zawodnik UKS Azymut Pabianice Kacper Kurowski w biegu na 1000 metrów zajął III miejsce. Uzyskał świetny rezultat 2:43,65, co jest jego nowym rekordem życiowym.

  – Jest to aktualnie 10. rezultat w Polsce w kategorii młodzików. To bardzo dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski młodzików, które odbędą się 24 i 25 września w Karpaczu. Kacper powalczy tam o medal w biegu na 2000 metrów – poinformował trener.

  Udostępnij