• W sobotę, 11 września, prawie 100 miłośników dwóch kółek uczestniczyło w „Rowerowym rajdzie ekologicznym” zorganizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

  Na mecie przy ujęciu wody „Zagajnikowa” na rowerzystów czekał  piknik z konkursami, grami i innymi atrakcjami. Specjalnymi gośćmi byli Agata Wdowiak – Miss Polski 2021 i Konrad Witkowski – Mister Ziemi Łódzkiej 2021.

  – Pierwsze pikniki organizowaliśmy w Święto Wody, potem połączyliśmy je z rajdami rowerowymi – powiedział Krzysztof Rąkowski ze ZWiK-u, jeden z organizatorów. 

  Uczestnicy rajdu rowerowego najpierw dotarli do Dużej Wody. Na trasie pojawiły się – uwaga, ciekawostka! – rowery ekologiczne z drewna Dawida Dobrowolskiego.

  – Za organizację imprezy rowerowej dziękuję Kamilowi Lisiewiczowi, komandorowi ze stowarzyszenia „O co biega”, i Piotrowi Kardasowi z Ultrapark – dodał Rąkowski.

  Pogoda sprzyjała piknikowi na powietrzu przy Zagajnikowej. Były gry i zabawy przygotowane przez Grupę Wolontarystyczną „Agrafka” oraz kluby sportowe Pabiks i Włókniarz. Pabianickie Centrum Medyczne zachęcało do badań, a strażnicy miejscy znakowali rowery. Pomagała policja i strażacy z OSP Pabianice. Był też poczęstunek.

  – Dziękuję Wiesławowi Pedo i pracownikom zakładu za pomoc oraz wszystkim za wsparcie naszej dzisiejszej imprezy – kłaniał się nisko Krzysztof Rąkowski.

  – Jestem zachwycona imprezą wspierającą ekologię – podsumowała Agata Wdowiak, Miss Ziemi Łódzkiej.

  ZWiK-owi, organizatorowi imprezy ekologicznej, wsparcia udzielili WFOŚiGW w Łodzi, Miasto Pabianice oraz starostwo.

  foto: Ol.

  Udostępnij