• Ulice starego miasta zagrają w najnowszej produkcji TVP. Być może pojawią się w tym filmie również pabianiczanie.

  W ubiegłym tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury trwał casting na stażystów, a nawet – jak obiecuje producent – epizodystów do filmu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” w reżyserii Michała Rogalskiego. Pojawili się chętni.
  Film przedstawia „historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, a zwłaszcza losy niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie”. Zdjęcia realizowane będą na starym mieście w Pabianicach, a także w Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Modlinie, Radomiu oraz Warszawie i jej okolicach.
  Ekipa filmowa rozlokowała się na pabianickich ulicach. W związku z planami filmowców Zarząd Dróg Miejskich wprowadził zmiany w organizacji ruchu. Są one konieczne, by przygotować miasto do roli Warszawy z początków XX wieku i nagrywania scen. Ulice: Kościelna, Bóźniczna, Szewska, Poprzeczna, są wyłączone z ruchu samochodowego, a komunikacja miejska jeździ zmienionymi trasami. Na płycie Starego Rynku powstał parking zastępczy…

  Dzisiaj wczesnym rankiem (13 września) na Kościelnej ruszyły pierwsze zdjęcia. Ulica jako żywo przypomina rok 1905. W stylowych ubraniach przechadzają się statyści. Pojawiły się stosowne rekwizyty i dekoracje. Uwagę przyciąga drabiniasty wóz z koniem…
  Tydzień temu na planie filmu w Łodzi pojawiło się kilku pabianiczan, wśród nich m.in. Leszek Kaszowski, Janusz Różycki, Przemysław Krawiec i Robert Lewera.


  foto: red.

  Udostępnij