• 11 i 12 września w Łodzi rozegrano turniej Gortat Cup 2021 dla dwóch kategorii wiekowych U-14 i U-17.

  W zawodach wystartowały koszykarki PTK, podopieczne Marzeny Głaszcz. Grające na co dzień w kategorii U-13 pabianiczanki rywalizowały w U-14. I to z ogromnym powodzeniem. Pokonały wszystkie rywalki i zajęły I miejsce.

  W drodze do zwycięstwa PTK pokonało łódzką Szkołą Gortata 54:45, Łomianki 79:43 i Kraszewice 72:35.

  – Bardzo się cieszę, gdyż w okrojonym składzie w kategorii wiekowej, która nie jest dla nas wiodącą, udało nam się zwyciężyć w turnieju – mówi trenerka Marzena Głaszcz. – Jest potencjał, jest zauważalny progres i to cieszy. To dowód, że przygotowania do sezonu już procentują. Jest dobrze i może być jeszcze lepiej.

  Nagrody indywidualne: Oliwia Okruszek (MVP turnieju) i Amelia Sobolewska, która znalazła się w pierwszej piątce turnieju.

  – Patrząc na postawę dziewczyn, umiejętność współpracy w zespole, wykorzystanie własnych umiejętności, technikę gry i zaangażowanie, odniosłyśmy zasłużone zwycięstwo – dodaje trenerka. – To był piękny pokaz indywidualnej techniki i współpracy w zespole.

  Skład drużyny: Hanna Cilulka, Nina Grabarz, Kornelia Kapuścińska, Rozalia Kapuścińska, Marta Kardas, Nikola Okruszek, Oliwia Okruszek, Amelia Sobolewska, Maja Zaborowska i Nadia Zyngerman.

  Udostępnij