• Parafia św. Mateusza i św. Wawrzyńca zaprasza do udziału w bezpłatnym poradnictwie specjalistycznym. Będzie możliwość skorzystania ze spotkań z duszpasterzem, psychoterapeutą, prawnikiem, pracownikiem socjalnym czy terapeutą.

    Projekt „Łącznik-strefa poradnictwa specjalistycznego” skierowany do mieszkańców  Pabianic i okolic realizowany jest od lipca do grudnia 2021 roku. Aktualnie trwają zapisy. Są jeszcze wolne miejsca.

    W Pabianicach po raz pierwszy realizujemy program bezpłatnej pomocy specjalistycznej przy parafii. Jest on odpowiedzią na rosnące potrzeby takiego rodzaju wsparcia, tj. poradnictwa prawnego, socjalnego, terapeutycznego i duszpasterskiego – mówi Aneta Szustak, koordynator projektu „Łącznik-strefa poradnictwa specjalistycznego”. – Ważną zaletą jest możliwość nieodpłatnego skorzystania z pomocy. Jest to możliwe dzięki środkom uzyskanym z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Punkt poradnictwa, którego działalność rozpoczynamy przy parafii, ma przynieść realną pomoc osobom mającym trudności w podjęciu dialogu, który stałby się właściwą, indywidualną dla nich ścieżką do osiągnięcia zgody, trwałej poprawy relacji, przebaczenia, zrozumienia i umocnienia wiary.

    Szczegółowe informacje i zapisy:  parafia św. Mateusza i św. Wawrzyńca, ul. Piotra Skargi 1, tel.: 728 635 636.

    Udostępnij