• 26 września, w Światowym Dniu Serca, w Ośrodku nad Stawem w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się pierwsza edycja charytatywnej sztafety – RUNda po Kanzasie, której towarzyszy hasło „Biegamy, pomagamy”.

  Na linii startu spotka się 50 czteroosobowych drużyn, które pobiegną dla Miłoszka Rybickiego, chłopca z Konstantynowa, który ma wadę serca i potrzebuje specjalistycznej operacji.

  Każda osoba z drużyny będzie miała do pokonania 2 pętle po 400 metrów.  W ramach wydarzenia odbędzie się też Mała RUNdka po Kanzasie, czyli bieg dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników przygotowane są dwa dystanse: dzieci 2-5 lat – ok. 200 metrów, dzieci 6-15 lat – ok. 400 metrów.

  W biegu głównym RUNda po Kanzasie (drużyny 4-osobowe) obowiązuje limit 52 drużyn. Wystartują w 4 seriach (po 13 drużyn każda). W związku z dużą liczbą uczestników sztafety podzielono na kolory. Do każdego koloru przypisanych jest 13. W biurze zawodów pakiety odbiera kapitan każdej z drużyn.

  Harmonogram wydarzenia: 9.00 – 11.30 – otwarcie biura zawodów w Ośrodku nad Stawem w Konstantynowie Łódzkim; 9.50 – wspólna rozgrzewka obu dystansów biegu dziecięcego; 10.00 – start biegu dziecięcego rozpocznie się od najkrótszego dystansu; 10.50 w okolicy startu odbędzie się odprawa dla drużyn NIEBIESKICH i ZIELONYCH; 11.00 start drużyn NIEBIESKICH; 11.30 start drużyn ZIELONYCH; 12.05 odprawa dla drużyn CZERWONYCH i ŻÓŁTYCH; 12.15 start drużyn CZERWONYCH; 12.45 start drużyn ŻÓŁTYCH; 13.15 dekoracja zwycięskich drużyn.

  – Dla uczestników przygotowaliśmy liczne niespodzianki i animacje dla najmłodszych. Obiecujemy również, że głodni do domu nie wróca, bo na każdego czekać będzie ciepły posiłek i boski pakiet startowy! – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy referatu strategii promocji i rozwoju Konstantynowa Łódzkiego.

  Wpisowe to minimum 5 zł za osobę (20 zł za drużynę, ale może to być większa kwota).

  Informacja o Miłoszu Rybickim

  Miłoszek ma 5 miesięcy. Przyszedł na świat z wadą serca pod postacią zarośnięcia pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego. To bardzo rzadka i ciężka wada serca. Bez specjalistycznej i bardzo drogiej operacji chłopiec nie przeżyje. Taka operacja może się odbyć w Genewie lub Stanford.

  Pieniądze pomaga zebrać Fundacja SiePomaga. Zbiórka trwa do 30 listopada.

  Organizatorami biegu są: burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski, Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim, Runoholic, Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Sponsorzy: Rough Radical, Best Time, Jamir, Agana, U Julii, Barry Callebaut.

  Udostępnij