• Pabianiccy policjanci zatrzymali w weekend 58-letnią mieszkankę miasta, która jadąc fordem ka uszkodziła 6 pojazdów.

  25 września około godz. 20.30 pabianiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu 6 pojazdów na ul. Popławskiej. Natychmiast pojechali we wskazany rejon Pabianic.

  Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy jechała ul. Wajsówny swoim fordem focusem, na jej pas ruchu wjechał ford ka. Doszło do zarysowania pojazdu. Kobieta pojechała za sprawcą zdarzenia – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej komendy. – Na ul. Popławskiej kierujący fordem ka zatrzymał się. Okazało się, że to kobieta.

  Funkcjonariusze wylegitymowali kierującą i sprawdzili jej stan trzeźwości. Kobieta była pijana. Miała w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się, że 58-letnia pabianiczanka posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Na tym sprawa się jednak nie zakończyła. Sprawczyni podczas swojej podróży ulicami Pabianic uszkodziła także 5 innych zaparkowanych pojazdów. Pabianiczanka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za prowadzenie samochodu wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje funkcjonariuszka.

  Za popełnione czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 58-latki zdecyduje sąd.

  Udostępnij