• Od niedawna w mieście działa nowy klub zapaśniczy Akademia Sportów Walki Nelson Pabianice. Jego zawodnicy wystartowali w pierwszych zawodach, które odbyły się w sobotę, 25 września, w Dębicy.

  Debiut na matach w Dębicy zaliczyło sześciu młodych zawodników Akademii Sportów Walki NELSON Pabianice. Dwóch z nich wywalczyło brązowe medale.

  W kategorii do 68 kilogramów barwy ASW Nelson reprezentował Tomasz Olejniczak, który wystartował w wyższej wadze. W swoim pierwszym pojedynku uległ, niestety, prowadząc początkowo 6:0. Miał nawet przeciwnika na plecach, jednak ostatecznie los się odwrócił i Tomek przegrał. W kolejnych dwóch starciach Olejniczak pewnie rozłożył swoich przeciwników na łopatki, dzięki czemu zdobył brązowy medal.

  W kategorii wagowej do 62 kilogramów brąz wywalczył Milan Fuks. W pierwszym pojedynku musiał uznać wyższość rywala, ale w emocjonującym boju o brąz okazał się lepszy i ostatecznie cieszył się z medalu.

  Poza podium znaleźli się pozostali zawodnicy: Fabian Majchrzak (kat. 48 kg), Szymon Zaremba (kat. 57 kg), Bartosz Gołaszewski (kat. 68 kg) i Emil Michalak (kat. 75 kg).

  Trenerzy ASW Nelson Pabianice zapraszają na wspólne treningi do nowego klubu zapaśniczego, które odbywają się na hali sportowej przy ul. Orlej 1 w dwóch grupach wiekowych: początkująca (chłopcy 6-9 lat – trener Bogusław  Bandzierz, tel. 504-985-677) oraz grupy zaawansowanej (chłopcy 10 lat i starsi – trener Mariusz Łechtański, tel. 792-016-788). Treningi odbywają się pod merytorycznym wsparciem trenera seniora Waldemara Sawosza.

  Grafik zajęć oraz więcej informacji na klubowym Facebooku Zapasy ASW Nelson Pabianice.

  Udostępnij