• Na zaproszenie starosty i prezydenta miasta do Pabianic przybył senator Krzysztof Kwiatkowski. Rozmawiano o wiadukcie na ulicy Lutomierskiej i Polskim Ładzie.

  Senator swoją wtorkową wizytę rozpoczął od spotkania z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem. Panowie rozmawiali o przejeździe kolejowym na ul. Lutomierskiej.

  Mówiliśmy o budowie wiaduktu na Lutomierskiej w Pabianicach, bez którego ruch drogowy sparaliżuje część miasta. Sytuacja kierowców może ulec jeszcze pogorszeniu po wybudowaniu tunelu średnicowego i zwiększeniu częstotliwości przejazdów pociągów – mówi senator Krzysztof Kwiatkowski.

  Prezydent Mackiewicz z wiceprezydentem Markiem Gryglewskim złożyli wniosek na ręce senatora o wpisanie inwestycji do budżetu państwa 2022 roku.

  Cieszę się, że udało mam się przekonać pana senatora jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna dla mieszkańców Pabianic. Senator jako przedstawiciel Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego zadeklarował, że jeżeli takich zmian nie wprowadzi sejm, to taką poprawkę zgłosi osobiście w senacie i nie ma wątpliwości, że zostanie ona przyjęta – dodaje prezydent Mackiewicz.

  Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim senator udał się do starosty i przewodniczącego Rady Miejskiej.

  – Rozmawialiśmy, tak jak w Urzędzie Miejskim, o nierozwiązanym problemie przejazdu drogowo-kolejowego oraz ile pieniędzy straci miasto i powiat pabianicki na zmianach z Polskiego Ładu – opowiada senator. – W trakcie tego spotkania zadeklarowałem, że w senacie wprowadzę poprawki do zmian podatkowych w Polskim Ładzie, tak żeby samorząd terytorialny, a przede wszystkim jego mieszkańcy, nie stracili pieniędzy na potrzebne inwestycje. Zasada ochrony wpływów podatkowych miast, gmin i powiatów musi obowiązywać nie tylko w 2022 roku, ale i w kolejnych latach.

  Senator spotkał się także z działaczami i sympatykami PO Pabianice. O czym mówili?

  O pracy demokratycznej większości w senacie, o tym czy w Polsce mogą być przyspieszone wybory parlamentarne, czy Łódź i województwo łódzkie utraci pieniądze z Funduszu Europejskiego w związku z przyjęciem przez Sejmik tzw. uchwały dyskryminującej – relacjonuje Krzysztof Kwiatkowski. – Dziękuję za gościnność, ciekawe rozmowy i za to, że mogłem zobaczyć, jak Pabianice zmieniają się na lepsze dzięki pieniądzom z Funduszu Europejskiego.

  foto: fb

  Udostępnij