• Jak poinformował dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM, dzisiaj (1 października) rozpoczęły się szczepienia tzw. dawką przypominającą.

    Kto się kwalifikuje do 3 dawki szczepienia przeciwko COVID-19, ten od dzisiaj może zaszczepić się w Pabianickim Centrum Medycznym. Po wielotygodniowej przerwie w pracy szpitalnego punktu szczepień, wynikającej z braku chętnych, dziś ponownie ruszyły szczepienia.

    Mamy z tyłu głowy, że rozpoczyna się czwarta fala i wzrasta liczba zachorowań. Mimo że sytuacja w naszym województwie i powiecie nie wygląda aż tak źle, bo mamy poziom zaszczepienia około 55-60 % i liczba zakażeń nie wzrasta tak gwałtownie, jak w bloku wschodnim, to dmuchamy na zimne i od około tygodnia wprowadzamy pewne działania zabezpieczające – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM. – Nie chcemy nikomu nic utrudniać, wszystkie nasze oddziały i przychodnie działają bez problemów, nie wróciliśmy do ankiet, z których wcześniej zrezygnowaliśmy, ale uszczelniamy system odwiedzin. Wprowadziliśmy np. zakaz wejść do sklepów na terenie szpitala dla osób, dla których nie jest to konieczne.

    A co z oddziałem covidowym? Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń, w PCM-ie znów zostaną zorganizowane miejsca dla chorych na koronawirusa?

    O tym decyduje wojewoda, ale nie mamy na razie takich informacji. Szczerze mówiąc, na chwilę obecną nie spodziewamy się takiej decyzji – odpowiada dyrektor Marczak.

    Udostępnij