• Policjant z pabianickiej drogówki po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie gminy Pabianice.

  1 października w godzinach popołudniowych pabianiccy policjanci z wydziału ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków letniskowych w gminie Pabianice. Łupem sprawców padły elektronarzędzia i rowery. Sprawcy weszli do domu przez okno, w którym wybili szybę.

  Tego dnia policjant wracający do domu zauważył, że poboczem idzie dwóch mężczyzn, którzy niosą piłę spalinową i inne elektronarzędzia, które wystawały z dużej torby. Jeszcze wtedy nie wiedział o zdarzeniu, jednak bacznie obserwował tych mężczyzn – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej komendy.

  Już następnego dnia funkcjonariusz dowiedział się o zgłoszeniu. W godzinach południowych 2 października zauważył jednego z mężczyzn, który poprzedniego dnia dźwigał elektronarzędzia.

  Mimo dnia wolnego, natychmiast zareagował i ujął włamywacza, jednocześnie zawiadamiając o sprawie dyżurnego komendy – dodaje funkcjonariuszka.

  18-letni pabianiczanin został zatrzymany. Jego 21-letni kompan trafił w ręce policji jeszcze tego samego dnia. Mundurowi ustalili gdzie znajduje się część skradzionego mienia.

  Elektronarzędzia trafiły już do prawowitego właściciela. Obaj pabianiczanie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij