• W Pabianicach do metalowych serc można wrzucać plastikowe nakrętki, z których dochód przekazywany jest na cele charytatywne. Najnowsze czerwone serce stanęło na Piaskach przed Przedszkolem Miejskim nr 14.

  Pieniądze z zebranych nakrętek pomogą tym razem w leczeniu 3-letniej Michalinki z Pawlikowic.

  W czwartek, 7 października, w PM 14 przy ulicy Odrodzenia odbyło się spotkanie przedszkolaków z Michalinką, jej bratem-bliźniakiem Kubusiem i mamą Moniką.

  Gości z Pawlikowic przywitała serdecznie dyrektor Anna Śliwińska: – Michalinka i Kubuś przyjechali do nas dzisiaj, żeby się z nami zaprzyjaźnić. Bardzo się z tego cieszymy, bo dla naszej Michalinki w nowym, pięknym czerwonym serduszku zbieramy korki, bo przyjaźń i dobroć polegają na pomocy innym, tym, którzy tego potrzebują. Kiedy uzbieramy dużo korków, mama Michasi będzie mogła wykupić turnus rehabilitacyjny. Jest więc prośba, kochane przedszkolaki, abyście powiedzieli swoim rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom, kolegom i koleżankom, aby nie wyrzucać korków do kosza, tylko żeby przynosili do Przedszkola Miejskiego nr 14 i wrzucali do serduszka.

  Serce zostało zakupione z funduszy Rady Rodziców PM 14 i stanęło przed przedszkolem w poniedziałek, 4 października. Korki do serca mogą również wrzucać wszyscy mieszkańcy z okolicznych bloków. Im więcej uda się uzbierać plastikowych nakrętek, tym szybciej Michalinka wróci do zdrowia po kosztownej rehabilitacji i leczeniu.

  * * *

  Michasia Trzonek-Nita ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne z tetraplegią. Wymaga stałej i systematycznej rehabilitacji, licznych terapii ogólnorozwojowych, aby w przyszłości mogła samodzielnie funkcjonować. Bierze udział w turnusach rehabilitacyjnych. Michasia wymaga sprzętu i zaopatrzenia ortopedycznego oraz dalszej terapii i rehabilitacji, które to są dość kosztowne, jednak bardzo potrzebne dla lepszego funkcjonowania w przyszłości.

  Michalinka ma niespełna trzy latka i bardzo chciałaby chodzić. Pomimo swojej niepełnosprawności jest wesołym i pogodnym dzieckiem. Codzienna rehabilitacja w ośrodkach oraz ćwiczenia w domu to ciężka praca, która pozwala na osiągnięcie kolejnych etapów rozwoju ruchowego, przyczynia się do kształtowania samodzielności i aktywności dziecka. Przekłada się na rozwój poznawczy i emocjonalno-społeczny Michaliny. Głównym celem rozwojowym i terapeutycznym realizowanym w trakcie zajęć jest wspomaganie prawidłowego rozwoju i zmniejszanie skutków zaburzeń rozwojowych. Kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych pozwala osiągać Michasi kolejne kamienie milowe w rozwoju motorycznym, ćwiczenie sprawności manualnej, praksji.

  Udostępnij