• Wczoraj (10 października) w kamienicy na ul. Pięknej wybuchł pożar. Pabianicka policja dziękuje swoim funkcjonariuszom, którzy powiadomili straż pożarną i ewakuowali 3 osoby.

  Słowa policyjnej roty ślubowania wypełnili sierż. szt. Agnieszka Chodzicka i st. post. Damian Majda z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pabianickiej komendy.

  Odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu – te cechy są decydujące w sytuacjach, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób. Takimi właśnie cechami wykazali się pabianiccy policjanci sierż. szt. Agnieszka Chodzicka oraz st. post. Damian Majda, którzy ratowali ludzkie życie – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik komendy.

  W niedzielę po godz. 14.00 policjanci z prewencji, patrolując centrum Pabianic, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z dachu budynku przy ul. Pięknej. Policjanci natychmiast skontaktowali się z dyżurnym jednostki, informując go o pożarze i prosząc o powiadomienie straży pożarnej.

   – Mundurowi bez chwili wahania weszli do palącego się budynku i ewakuowali troje mieszkańców. Mężczyzna i dwie kobiety opuścili go bez uszczerbku na zdrowiu. Nie potrzebowali pomocy medycznej. Policjanci zaś, szukając ludzi w zadymionej kamienicy, ulegli zatruciu i obecnie przebywają w szpitalu. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje rzecznik.

   Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów na zagrożenie i ich determinacji w działaniu nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na budynki mieszkalne znajdujące się w bliskim sąsiedztwie, a żadna z zagrożonych osób nie odniosła obrażeń.

  – Policjanci, doskonale wiedzą, że każde wyjście do pracy to służba. Każdorazowo, zakładając mundur, biorą pod uwagę, że być może będą ratować czyjeś życie – dodaje podkom. Sidorko.

  W najbliższym czasie biegły z zakresu pożarnictwa pomoże śledczym w ustaleniu przyczyn pożaru.

  Udostępnij