• Od dzisiaj Pabianice są miastem siłaczy, ponieważ odbywają się u nas mistrzostwa świata w trójboju siłowym federacji GPC.

  Organizatorem mistrzostw na zlecenie Polskiej Unii Trójboju Siłowego jest Międzyszkolny Klub Sportowy „Pałac Młodzieży – Łódź”.

  – To sportowe przedsięwzięcie obejmuje trzy siłowe konkurencje: martwy ciąg ze sztangą, przysiad ze sztangą oraz wyciskanie sztangi leżąc. Są to konkurencje dla kobiet i mężczyzn w kategoriach: junior, senior, masters oraz zawody dla osób niepełnosprawnych – mówi Hovhannes Yazichyan, dyrektor sportowy mistrzostw Polska Unia Trójboju Siłowego.

  Na mistrzostwa zgłosiło się ponad 550 zawodników z całego świata, a wśród nich reprezentanci Polski.

  – Podczas imprezy z pewnością zostanie pobity niejeden rekord świata i Europy, a zawodnicy dźwigać będą niebotyczne ciężary. Jest to czwarta już tak duża impreza sportowa o zasięgu międzynarodowym organizowana przez nas w Polsce – dodaje Yazichyan, wielokrotny mistrz świata i Europy w tej dyscyplinie. 

  Turniej objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pabianice i Starosty Powiatu Pabianickiego.

  Oficjalne otwarcie mistrzostw świata odbędzie się w piątek, 22 października, o godzinie 12.00 w hali koszykówki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Grota Roweckiego 3. Zawody trwać będą do niedzieli, 24 października.

  Udostępnij