• Pabianiccy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 8. Funkcjonariusze wspólnie z przewodnikiem psa służbowego oraz profilaktykiem z komisariatu rzecznego wsparli akcję prowadzoną przez pedagogów placówki.

  25 października jest nieformalnym polskim świętem wszystkich kundelków, a także Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt. W pomoc porzuconym i bezdomnym zwierzakom włączyło się Przedszkole Miejskie nr 8. Dzieci zbierały potrzebne rzeczy oraz karmę dla podopiecznych pabianickiego schroniska.

  W podziękowaniu za ich zaangażowanie i wspaniałą postawę policjanci przyszli do nich z wizytą. Dzieci miały możliwość spotkać się z psem policyjnym Kalką i jego przewodnikiem aspirantem sztabowym Przemysławem Wolniakiem z komendy w Łasku – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – Funkcjonariusze zapoznali maluchy ze specyfiką pracy zwierząt w policji. Opowiedzieli również o naturze psa, jego zachowaniach i symptomach przepowiadających zbliżający się atak.

  Przedszkolaki otrzymały cenne wskazówki mogące pomóc w unikaniu zagrożenia oraz zapobiegania skutkom potencjalnego ataku. Dodatkową atrakcją była policyjna maskotka – Kapitan Wyderka, która na zajęcia z dziećmi przyjechała razem z podkomisarz Kingą Czerwińską, profilaktykiem Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

  Po zakończeniu spotkania wszystkie maluchy otrzymały komiksy edukacyjne.

  foto: policja

  Udostępnij