• W małej hali Tauron Areny w Krakowie odbył się 30. międzynarodowy turniej zapaśniczy – memoriał Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym.

W sobotę, 6 listopada, na czterech matach rywalizowało 186 zawodników z 26 klubów z Polski, Ukrainy i Czech. Barwy ASW Nelson Pabianice reprezentowało czterech młodzików. Najlepiej zaprezentował się Tomasz Olejniczak w kategorii do 62 kg, który w pierwszym swoim starciu położył na plecy zawodnika z Czech. W kolejnych dwóch walkach z zawodnikami z polskich klubów również wygrał przez położenie na plecy swoich przeciwników. W finałowym boju po ładnej walce, niestety, uległ na punkty zawodnikowi z Radomia. Tym samym Olejniczak zdobył srebrny medal. W tej samej kategorii wagowej startował również Milan Fuks, który zdobył brązowy medal. Pozostali dwaj zawodnicy Akademii Sportów Walki Nelson – Fabian Majchrzak (kat. do 48 kg) oraz Szymon Zaremba (kat. do 57 kg) – uplasowali się poza podium.

– Wszyscy chłopcy zdobyli cenne doświadczenie, które może zaowocować już na mistrzostwach Polski młodzików rozegranych w najbliższy weekend w Swarzędzu – mówi trener Mariusz Łechtański.

Akademia Sportów Walki Nelson zaprasza na wspólne treningi do nowego klubu zapaśniczego w Pabianicach w hali sportowej przy ul. Orlej 1 w trzech grupach: chłopcy 6-9 lat – trener Bogusław Bandzierz, tel. 504-985-677, chłopcy 10 lat i starsi – trener Mariusz Łechtański, tel. 792-016-788. Nowością w Pabianicach są zajęcia zapaśnicze w stylu wolnym dla dziewcząt w wieku 7-12 lat – trener Jakub Kowalczyk, tel. 783-194-554.

Grafik zajęć oraz więcej informacji na klubowym Facebooku: Zapasy ASW Nelson Pabianice.