• News will be here
  • Otwarte Grand Prix juniorów i młodzików oraz krajowy turniej juniorów młodszych XVIII Warszawski Festiwal Badmintona zgromadził w niedzielę, 5 grudnia, badmintonistów z całej Polski. Pabianice reprezentowało siedmioro zawodników UKS „Korona”. Dwoje z nich zdobyło medale.

    W Grand Prix młodzik Kamil Markus zdobył dwa medale: srebro w grze mieszanej z Aleksandrą Kurkiewicz (AZS AGH Kraków) oraz brąz w grze podwójnej z Igorem Skolimowskim (UKS Bursztyn Gdańsk). Na krajowym turnieju juniorów młodszych Klaudia Płusa wywalczyła srebro w grze mieszanej z Krzysztofem Bibikiem (Sportowa Politechnika Gdańsk).

    Pabianicką Koronę reprezentowali jeszcze: Julia Koralewska, Maria i Amelia Kisiel, Brian Borowski oraz Nikola Nowińska, która tym razem walczyła w grze podwójnej z Emilią Skrzek w wyższej kategorii U19. Niestety, reszcie młodzików nie udało się tym razem stanąć na podium.

    Podczas rozgrywanych zawodów odbył się również podstawowy kurs na sędziego badmintona, w których uczestniczyła zawodniczka UKS Korony Amelia Jaworska oraz były wychowanek i zawodnik Maksymilian Gwiazda. Jako sędziowie sprawdzili się rewelacyjnie.

    Udostępnij