• Z okazji wczorajszych mikołajek pabianiccy policjanci na terenie całego powiatu rozdawali odblaski, słodycze, drobne upominki i … rózgi.

  6 grudnia mundurowi przypominali przepisy nakładające na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Funkcjonariusze zadawali napotkanym osobom pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.

  Nagrodą za prawidłową odpowiedź była czekoladowa niespodzianka. Kierowcy, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego również byli nagradzani słodkim upominkiem, a sprawcy wykroczeń otrzymywali… symboliczne rózgi z przesłaniem. W ten dość nietypowy sposób policjanci apelowali do podróżujących o przestrzeganie przepisów na drodze. Akcja pabianickiej policji została ciepło przyjęta przez kontrolowanych kierowców. Wielu z nich dziękowało policjantom, obiecując jednocześnie poprawę – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

  Policyjny Mikołaj pojawił się jednak nie tylko na drogach powiatu, ale także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku oraz w PM 11 w Pabianicach.

  Odblaski, słodycze, a nawet rózgi wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych. Wraz z prezentami policjanci przekazali najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – dodaje funkcjonariuszka.

  Foto: policja

  Udostępnij