• Pabianicka straż miejska zaprasza kobiety na kolejną edycję bezpłatnych zajęć z samoobrony z cyklu “Kobieta Bezpieczna”.

  Darmowe zajęcia będą odbywały się w hali sportowej SP nr 15 przy skrzyżowaniu ul. Mariańskiej i ul. Orla w Pabianicach. W ich czasie omawiane będą podstawowe aspekty prawne związane z przemocą, m.in. procedura niebieskiej karty, jak sobie radzić z przemocą i agresją w domu czy gdzie i w jakich instytucjach szukać pomocy.

  Dodatkowo w trakcie zajęć strażnicy będą omawiać rodzaje zagrożeń jakie można napotkać na co dzień i sposoby radzenia sobie z nimi. Słuchacze nabędą wiedzę jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. W części praktycznej panie będą ćwiczyły proste kombinacje ruchów, uderzeń, dźwigni, które pozwolą na skuteczną reakcję w przypadku zagrożenia ze strony potencjalnego napastnika. Praktyczne ćwiczenia ze strażnikami pozwolą na nabranie pewności siebie podczas prawdziwego ataku – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM. – Dodatkowo takie ćwiczenia są doskonałą formą podstawowej aktywności fizycznej i mogą stać się przyczynkiem do rozpoczęcia zmiany stylu życia ze wskazaniem na sport i zdrowie.

  Pierwsze zajęcia mundurowi planują zorganizować 29 stycznia (sobota) o godz. 11.00. W przypadku zmian terminu związanych z pandemią straż miejska będzie informować na bieżąco. 

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.