• W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z pabianickiej drogówki interweniowali w sprawie nieodpowiedzialnego zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

  17 stycznia funkcjonariusze w Konstantynowie Łódzkim zatrzymali 57-letniego mieszkańca gminy Pabianice. Kierujący wjechał na przejście w momencie, gdy przechodziła przez nie piesza.

  Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, zgodnie z nowym taryfikatorem, w wysokości 1.500 złotych i 10 pkt – informuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej komendy. 

  Już następnego dnia podobna sytuacja miała miejsce w Ksawerowie na ul. Zachodniej.

  38-letnia kierująca renault megane nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który wchodził na oznakowane przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia. Na szczęście, pieszemu nic się nie stało. Za spowodowanie takiego zdarzenia drogowego kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 2.500 złotych – relacjonuje funkcjonariuszka. 

  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkanka Ksawerowa nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

  W takiej sytuacji policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów – dodaje podkom. Sidorko.

  Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych, który przewiduje surowsze kary za popełnione wykroczenia drogowe. 

  Udostępnij