• Policjant z KWP w Łodzi w czasie wolnym od służby ujął w Konstantynowie nietrzeźwego kierowcę. 38-letni mieszkaniec gminy Lutomiersk miał 3,7 promila alkoholu we krwi i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

    Mundurowy 20 stycznia po godz. 22.00, jadąc po służbie przez Konstantynów Łódzki, zauważył na ul. Lutomierskiej dziwnie zachowującego się kierowcę daewoo.

    Jechał całą szerokością jezdni, nie zważając na innych kierowców. Funkcjonariusz zaczął mrugać światłami swojego pojazdu, dając znaki do zatrzymania się. Gdy otworzył drzwi matiza, wyczuł od kierowcy alkohol. Policjant, nie tracąc czasu, zabrał mu kluczyki i o sytuacji poinformował dyżurnego pabianickiej komendy – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji.

    Funkcjonariusze sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec gminy Lutomiersk miał ponad 3,7 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

     – Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za jazdę wbrew obowiązującemu zakazowi kara do 5 lat więzienia – dodaje rzecznik.

    Udostępnij