• News will be here
 • Böblingen/Konstantynów Łódzki, 20 stycznia 2022r. – Niemiecka firma farmaceutyczna Wörwag Pharma GmbH & Co. KG ogłasza oficjalną zmianę formy prawnej i nazwy firmy z Sensilab na Wörwag Pharma Operations.

  „Wraz ze zwiększeniem potencjału grupy o własny zakład produkcyjny osiągamy ważny kamień milowy dla naszych ambitnych celów rozwojowych”, mówi Dyrektor Zarządzający
  i Dyrektor Finansowy Gerhard Mayer. „Wspólnie z polskim kierownictwem będziemy rozwijać tę fabrykę, aby zbudować centrum doskonałości w zakresie produkcji i rozwoju suchych form leków dla grupy Wörwag Pharma”.

  Wörwag Pharma inwestuje przede wszystkim w poszerzenie swojego globalnego portfolio produktów i rozwój nowych rynków.

  Wraz z pełną integracją z grupą Wörwag Pharma, polska fabryka Wörwag Pharma Operations, zabezpiecza niezbędne moce produkcyjne konieczne do zapewnienia ciągłości dostaw produktów własnych i kontraktowych.

  Wörwag rozpoczął już transfery pierwszych produktów do Polski, gwarantuje niezawodny łańcuch dostaw i zapewnia swoim klientom stały dostęp do wysokiej jakości produktów.

  „W ciągu najbliższych czterech lat będą widoczne znaczące inwestycje związane z transferem 25 produktów Wörwag Pharma. Jest to jedna z największych inicjatyw transferu technologii, inwestycji i rozwoju w branży farmaceutycznej dla organizacji naszej wielkości” – mówi Irmgard Becker, Dyrektor Globalna ds. Operacyjnych.

  „Cieszymy się z włączenia naszego zakładu do Rodziny Wörwag. Będąc w grupie farmaceutycznej z 50 letnią tradycją w produkcji suchych form leków, widzimy możliwość dalszego rozwoju i doskonalenia naszej fabryki”, mówi Joanna Nidecka, Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu.

  Polska fabryka to nowoczesny kompleks budynków mających duży potencjał do dalszego rozwoju. Lokalizacja zakładu w centrum Europy jest wielkim atutem z punktu widzenia logistyki co ułatwia zaopatrywanie głównych rynków Europy Wschodniej. Zarówno infrastruktura jak i wiedza polskiego zespołu gwarantują produkcję już istniejących technologii, oraz stwarzają możliwość rozwoju i wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań.


  Zakład Wörwag Pharma Operations pod Łodzią: nowoczesny kompleks budynków obejmujący obszary produkcji, pakowania, magazynu wysokiego składowania, laboratoriów, rozwoju oraz administracji.

  O Wörwag Pharma


  Wörwag Pharma GmbH & Co. KG jest rodzinnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym z siedzibą w Böblingen w Niemczech, zajmującym się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą biofaktorów na całym świecie. Asortyment produktów firmy jest dostępny wyłącznie w aptekach i obejmuje zarówno preparaty wydawane na receptę, jak i produkty dostępne bez recepty (OTC) oraz suplementy diety. Duża część produktów dostępnych wyłącznie w aptekach jest stosowana w leczeniu wtórnych chorób diabetologicznych. Pozostałe rozwiązania są skuteczne w zwalczaniu zaburzeń układu nerwowego (neuropatii), wzmacniają układ odpornościowy oraz wspomagają gospodarkę układu mięśniowo-szkieletowego.

  O Wörwag Pharma Operations

  Wörwag Pharma Operations jest fabryką zlokalizowaną w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, realizującą zarówno wytwarzanie własnych technologii, jak również produktów leczniczych i suplementów diety na zlecenie kontraktowe.

  Udostępnij