• Jest kolorowo i nowocześnie. Wczoraj (25 stycznia) przy ul. Daszyńskiego w Konstantynowie Łódzkim uroczyście otwarto żłobek. Mieszkańcy czekali na niego niemal 70 lat!

  Inwestycja polegała na rozbudowie istniejącego Przedszkola nr 1. Do tej pory funkcjonowała tam tylko jedna grupa żłobkowa. Na ten cel Konstantynów Łódzki otrzymał 1.440.000 zł rządowej dotacji z programu Maluch+. Całość kosztowała 2.304.209,56 zł.

  Z ogromną satysfakcją możemy dziś powiedzieć, że Konstantynów Łódzki, dynamicznie rozwijające się miasto, staje się coraz bardziej przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Napływ mieszkańców stawia przed samorządem nowe wyzwania – takie, jak choćby te w zakresie zapewnienia miejsc opieki żłobkowej i przedszkolnej. Jest to dla naszego samorządu absolutny priorytet, tym bardziej że od 1954 roku, czyli przez ostatnie 68 lat w blisko 20 tysięcznym mieście mieliśmy zaledwie 1 oddział żłobkowy dla 24 dzieci. Stwarzanie warunków do łączenia wychowywania dzieci z pracą zawodową jest kluczem do przyciągania nowych mieszkańców i wspierania rozwoju miasta – powiedział podczas otwarcia burmistrz Konstantynowa Robert Jakubowski.

  We wczorajszym hucznym otwarciu żłobka udział wziął starosta pabianicki Krzysztof Habura, który przyniósł ze sobą kilkanaście pluszowych misiów. Pojawił się m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i senator Maciej Łuczak

  Budowa trwała od marca do grudnia 2021 roku. Budynek przedszkola został rozbudowany o 432 m2, a obie części połączono holem.

  Powstał nowoczesny, jednokondygnacyjny obiekt połączony z budynkiem przedszkolnym, który pozwolił na utworzenie 2 nowych grup żłobkowych dla łącznie 48 dzieci. Koncepcja rozbudowy została optymalnie dostosowana do istniejącego już budynku, zagospodarowania terenu, dróg dojazdowych, pożarowych oraz ciągu pieszego – dodają konstantynowscy urzędnicy.

  W czasie budowy żłobka wyremontowano starą część przedszkola. We wrześniu dzieci powróciły więc do odświeżonych i wyposażonych w nowe sprzęty sal.

  Maluchy do żłobka pójdą już 1 lutego. W rekrutacji zgłosiło się 2 razy więcej chętnych.

  W naszym powiecie dostępne są 3 żłobki samorządowe, które oferują ponad 200 miejsc. Funkcjonują również liczne instytucje prywatne.

  foto: starostwo, Konstantynów Łódzki

  Udostępnij