• Uczniowie powyżej 4 klasy szkoły podstawowej od czwartku przechodzą na naukę zdalną – ogłosił podczas wczorajszej, popołudniowej konferencji prasowej minister edukacji.

    W związku z utrzymującą się wysoką liczbą dziennych zakażeń koronawirusem ministerstwo edukacji zdecydowało się skierować na naukę zdalną uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich ze szkół ponadpodstawowych. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III kontynuują naukę stacjonarną. 

    Taki tryb obowiązywać ma do końca lutego, czyli momentu, w którym wszystkie dzieci zakończą ferie zimowe. 

    Przypomnijmy: we wtorek, 25 stycznia weszło w życie rozporządzenie skracające kwarantannę z 10 do 7 dni dla osób narażonych na zakażenie COVID-19 (dla chorych obowiązuje wciąż 10-dniowa kwarantanna). To w związku z ewolucją wirusa, który obecnie daje objawy szybciej niż poprzednie warianty. Rząd wprowadza także możliwość darmowego testowania się w aptekach, a seniorzy z pozytywnym wynikiem będą mogli w ciągu 48 godzin być zbadani przez lekarza pierwszego kontaktu. Ponadto administracja publiczna i samorządowa ma przejść w tryb pracy zdalnej.

    Udostępnij