• Pabianiccy policjanci prowadzili działania, których celem było podniesienie świadomości o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania na przejazdach kolejowych.

  25 stycznia funkcjonariusze z pabianickiej drogówki monitorowali zachowania uczestników ruchu na przejazdach kolejowych od ul. Lutomierskiej do ul. Karniszewickiej.

  Mimo wielu apeli mundurowych nie wszyscy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów. Podczas kontroli policjanci ukarali 5 osób, w tym wystawili 3 mandaty karne w wysokości 2.000 złotych za wjazd na tory przy zapalonym czerwonym świetle lub zamykających się zaporach, a także zastosowali 2 pouczenia. Podobne działania będą prowadzone cyklicznie na terenie podległym pabianickiej policji – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej komendy.

  Przyczyną zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest często ignorowanie przepisów o ruchu drogowym, próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami. 

  Dlatego apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność podczas przemieszczania się przez przejazdy kolejowe – dodaje funkcjonariuszka. 

  foto: policja

  Udostępnij