• W związku z rozporządzeniem o wprowadzeniu pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej Urząd Miejski pozostaje otwarty, ale z ograniczeniem liczby osób jednocześnie przebywających w budynku – poinformował pabianicki ratusz.

  Takie rozwiązanie pozwoli utrzymać dostępność obsługi mieszkańców i zachować terminy administracyjne, ale też zadbać o bezpieczeństwo osób obsługujących i obsługiwanych.

  Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań sugerujemy ograniczenie wizyt osobistych. Prosimy o umawianie wizyt w wydziałach telefonicznie, na konkretną godzinę. Na ile to możliwe korzystanie ze strony internetowej https://obywatel.gov.pl, poprzez ePUAP, telefonicznie, mailem, pisemnie – wylicza Aneta Klimek, rzecznik ratusza.

  Numery telefonów do poszczególnych wydziałów i jednostek dostępne są na stronie internetowej: https://bip.um.pabianice.pl w zakładkach “Urząd Miejski i jednostki organizacyjne”. Adres mailowy ratusza: poczta@um.pabianice.pl. Adres do korespondencji: Urząd Miejski w Pabianicach, ul. Zamkowa 16, 95-200 Pabianice.

  Limity osób jednocześnie przebywających w budynkach UM: Zamkowa 16 – 6 osób, św. Jana 4 – 4 osoby, Narutowicza 33 – 3 osoby, Kościuszki 22/26 – 1 osoba, Kościuszki 18 – 1 osoba.

  Zalecamy dokonywanie wpłat finansowych przelewem na rachunek bankowy wskazany w decyzji lub w wykazie rachunków bankowych pod adresem: https://bip.um.pabianice.pl/artykuly/19/kontabankowe. Kasy w budynku przy Zamkowej 16 obsługują po jednej osobie – dodaje rzeczniczka.

  We wszystkich budynkach UM obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Zasady obsługi mogą ulec zmianie.

  Limit osób przebywających jednocześnie w budynku obowiązuje do 28 lutego.

  Udostępnij