• Na trzech matach hali powiatowej w Radomsku odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym dzieci i młodzików.

12 marca w Radomiu o medale rywalizowało 12 zawodników ASW Nelson Pabianice. Zawody rozegrano w mocnej obsadzie 174 zawodników z 12 klubów. Nelson wywalczył tym razem cztery medale. Najlepiej spośród młodzików wypadł Bartosz Gołaszewski w kategorii do 75 kg, który zdobył srebrny medal.

– Bartek początkowo prowadził już 4:0, jednak po własnym błędzie przegrał ostatecznie walkę finałową – mówi trener Mariusz Łechtański.

Tomasz Olejniczak w kategorii do 68 kg zdobył medal brązowy.

W grupie wiekowej dzieci medale brązowe wywalczyli: Jegor Dybski w kat. do 38 kg oraz Jan Madej w kat. do 53 kg.

– Pozostali zawodnicy znaleźli się, niestety, poza podium. Musimy dalej ciężko pracować, by w przyszłości osiągać lepsze wyniki – dodaje trener.