• Z naszego miasta w okolice Kijowa wyruszył specjalny transport, którego celem jest przekazanie najpotrzebniejszych rzeczy bezpośrednio do terenów okupowanych przez rosyjskie wojska.

  Jedzie do nas specjalny kierowca z Ukrainy, który przywozi ludzi w okolice naszego miasta. Ma ze sobą opieczętowane pismo, które go uwiarygadnia. W przyszłym tygodniu wraca do Ukrainy. To wyjątkowa okazja, by wysłać pomoc bezpośrednio do tych miejsc, które są teraz okupowane – mówił w piątek, 8 kwietnia, zaangażowany w pomoc ofiarom wojny Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

  Dary gromadzono w magazynie przy ul. Żeromskiego 17 (naprzeciwko policji, obok nowo otwartej galerii sztuki Aflopa Art). Pilna zbiórka rzeczy, mających wypełnić specjalnego busa, trwała do poniedziałkowego popołudnia.

  Rozpoczynamy finałowy dzień naszej ekspresowej zbiórki. Docierają do nas kolejne rzeczy. Trafią one do dużego busa, który pojedzie bezpośrednio w okolice Kijowa. Dzisiaj go pakujemy – przekazał w poniedziałek przed południem Michał Pietrzak. – Przyjechały do nas rzeczy z hiszpańskiej Sewilli. Tir został rozładowany na terenie naszego miasta. Towar zorganizował i zarządzał nim Teen Challenge Pabianice. Kiedy ogłosiłem tę zbiórkę w internecie, to nasza chrześcijańska misja była jednymi z pierwszych, którzy zareagowali.

  Z Hiszpanii przybyło około pół tony jedzenia dla dzieci – mleka o wartości kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Bardzo drogiego, niedostępnego tam, a bardzo potrzebnego – podkreślał wczoraj Pietrzak. – Ogromne brawa i dzięki dla Teen Challenge. Mam nadzieję, że to dobro do was wróci.

  Kierowca busa pożegnał się z rodziną i wyjechał już z Pabianic. Auto było zapakowane po brzegi.

  Około tony rzeczy. Myślę, że może to być równowartość około 50 tysięcy złotych. W mleku dla dzieci ze 20 tysięcy, około 10 tysięcy w pieluchach i środkach higienicznych dla dzieci. Jedzenie to kolejne kilka tysięcy. Apteczki i środki opatrunkowe. Leki – około 5 tysięcy w jednym pudełku. Duuuużo kasy – podsumował ekspresową zbiórkę we wtorkowe południe szef pabianickiej Orkiestry.

  foto i wideo: Michał Pietrzak

  Udostępnij

  1. Brawa i gratulacje! Super organizacja, ogrom zaangażowania i dobrzy ludzie. To musiało przynieść sukces. 🙂

  Możliwość komentowania została wyłączona.