• Przepiękne świąteczne kartki wykonane w ramach akcji #PabianiceDlaCharkowa przez superdzieciaki z SP 3 w Pabianicach i SP 138 w Łodzi trafiły na Ukrainę. Na razie wirtualnie, a już w czwartek pojadą wraz z transportem darów – przekazała pomagająca Ukrainie Ewa Szulc.

  Z inicjatywą wykonania kartek świątecznych dla Ukraińców wyszedł Olek, syn zaangażowanej w pomoc owładniętej wojną Ukrainie pabianiczanki Ewy Szulc. W akcję zaangażowały się klasy 1-3 Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 138 im. Leopolda Staffa w Łodzi. Wykonano około 200 kartek, które w tym tygodniu trafią do Tarnopola.

  Przekażę je uchodźcom przebywającym w Tarnopolu i obwodzie tarnopolskim oraz naszym wojskowym przebywającym na froncie. W sobotę, kiedy Ewa podesłała mi zdjęcia tych kartek, po raz kolejny poczułam, że nie jesteśmy sami w walce z okupantem. Zachwycają mnie te dzielne, kreatywne i pracowite dzieci. Wzorują się na rodzicach. Pabianice od pierwszego dnia wojny włączyli się w akcje pomocowe na rzecz walczącej Ukrainy i uchodźców – powiedziała Maryna Wojnowa, prezes Polonijnego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Tarnopolu i przyjaciółka Ewy z Ukrainy.

  Kartki z Pabianic i Łodzi pojadą do Ukrainy w czwartek, 28 kwietnia, wraz z transportem darów w ramach drugiej edycji akcji „Pabianice dla Charkowa”. Poprzednia akcja odbyła się w marcu i zakończyła się sukcesem.

  foto: Małgorzata Szynk, Aleksandra Karaszkiewicz, Ewa Szulc, Agnieszka Jarzyńska

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.