• Pabianickie Koło Ruchu Narodowego (Konfederacja) złożyło wniosek do prezydenta o tymczasowe zniesienie opłat za przewozy w komunikacji autobusowej. Przypomnijmy, że na środowej sesji RM radni przegłosowali uchwałę o podwyżce cen biletów MZK.

  Według Artura Komotra, prezesa koła wchodzącego w skład Konfederacji,  podnoszenie cen biletów za przejazd komunikacją miejską jest całkowicie nieadekwatne, patrząc na bieżący paraliż komunikacyjny spowodowany przez prace modernizacyjne linii tramwajowej.

  – Przez ponad dwa lata mieszkańcy Pabianic borykają się z zamkniętymi głównymi ulicami naszego miasta, co znacząco utrudnia przemieszczanie się samochodem, jak i komunikacją miejską. Zator na pabianickich drogach eliminuje punktualność taboru autobusowego – komentuje prezes Pabianickiego Koła Ruchu Narodowego Artur Komoter. – Pabianiczanie będą zmuszeni do płacenia jeszcze więcej za usługę transportową gorszej jakości, ponieważ nie wiemy tak naprawdę, kiedy remont dobiegnie końca i czy data odbioru inwestycji nie zostanie ponownie przełożona w czasie. Władze miejskie powinny postępować na odwrót: komunikacja miejska powinna być darmowa do momentu zakończenia remontu linii tramwajowej nr 41, jako rekompensata za utrudnienia w funkcjonowaniu mieszkańców i przedsiębiorców, którzy znajdują się blisko przeprowadzanej inwestycji.

  Działacze pabianickiej Konfederacji dodatkowo zwracają uwagę na niejasność w uzasadnieniu uchwały zwiększającej opłaty za transport miejski. Krytykowane jest stwierdzenie „zachowania płynności finansowania komunikacji miejskiej”, które nie jest wsparte wynikami finansowymi spółki Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Pabianicach, co uniemożliwia ustalenie, czy spółka rzeczywiście nie może udźwignąć finansowo znacznego wzrostu cen paliw.

  Pabianickie środowisko Konfederacji apeluje do prezydenta i radnych miasta o ponowne przemyślenie wzrostu opłat za komunikację miejską i o pilne rozważenie propozycji darmowej komunikacji miejskiej do momentu zakończenia remontu linii tramwajowej.

  Udostępnij

  2 komentarze

  1. bardzo dobry pomysł ciekawe tylko co na to nasz prezydent skoro dopiero co wprowadzili podwyżkę

  Możliwość komentowania została wyłączona.