• Empik zdradza pierwsze szczegóły kolejnej edycji Targów Książki, które powrócą w nowej formule już 18 maja.

  Po raz kolejny będzie to największe literackie wydarzenie z udziałem polskich i zagranicznych autorów. Wydawcy zaprezentują swoją ofertę i mnóstwo premier nie tylko w przestrzeni on-line, ale również w salonach Empik w całej Polsce.

  W programie wydarzenia znajdzie się aż 60 spotkań autorskich wokół najważniejszych nowości wydawniczych. Swój udział potwierdzili już m.in.: Katarzyna Bonda, Rafał Pacześ, P.S. Herytiera, Radek Rak, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski, Łukasz Orbitowski, Brandon Mull, David Lagercrantz czy Marcin Meller. Zdecydowana większość z nich będzie świętować na targach premiery swoich nowych książek. Kolejnych gości Empik ogłosi niebawem.

  Na pytania dociekliwych internautów odpowiedzą autorzy bestsellerów ostatnich tygodni, m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, której książka „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” znajduje się w czołówce listy najchętniej kupowanych tytułów w Empiku. Wśród gości pojawią się również eseistka Oksana Zabużko oraz Wojciech Rogacin, autor biografii Wołodymyra Zełenskiego. Wszystkie te spotkania poprowadzi Witold Szabłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reportażystów, autor m.in. książki „Rosja od kuchni”.

  Na Targach Książki działać będzie także Forum Branżowe. Odbędą się webinary oraz dyskusje z udziałem ekspertów skierowane do osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym.

  foto: Empik

  Udostępnij