• Od piątku, 29 kwietnia, w Muzeum Miasta Pabianic oglądać można nową wystawę „Malarstwo i rysunek” Konrada Knorowskiego.

  Artysta, mieszkaniec Dobronia, związany jest z Pabianicami.

  – To już druga wystawa Konrada Knorowskiego w naszym muzeum. Cieszymy się, że jego twórczość rozwija się – powiedział, otwierając wernisaż, dyrektor Ryszard Adamczyk. Okazuje się, że jego związki z muzeum są dłuższe, gdyż we wcześniejszych latach właśnie tutaj pracował.

  Pabianiczanin jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, dyplom uzyskał w 1990 roku w pracowni prof. Tomasza Chojnackiego w dziedzinie grafiki warsztatowej (drzeworyt) z wynikiem bardzo dobrym. Przez 20 lat prowadził w Łodzi firmę reklamową. Do malarstwa powrócił w 2011 roku.

  – Duchem sprawczym, że wróciłem do twórczości, jest moja żona Danusia. Dziękuję jej i przyjacielowi Witkowi Napierajowi, który napisał kilka słów do katalogu tej wystawy – mówił bohater wieczoru.

  Dziesięć lat temu, podczas pierwszej wystawy Knorowskiego dominującym tematem prac były psy.

  – Obecnie pokazuję prace z dwóch cykli. Nie są podpisane, aby nie narzucać nikomu ich interpretacji – wyjawił autor.

  Na wystawie można zobaczyć cykl „1 metr kwadratowy”, nazwany tak od wymiarów prac. Wykorzystano tutaj olej i akryl. Drugi cykl „Dziel i rządź” stworzony jest piórkiem.

  – Mimo że obrazy mają podobne barwy, to widać ich różnorodność. Cieszymy się z tej ciekawej wystawy, gdyż dała nam motywację i energię do dalszej pracy – podzieliły się wrażeniami Iga Jaksa i Zuzia Grzelak, uczennice Studia MiniForma Moniki Kubiaczyk- Cygan, które przybyły na wernisaż.

  Uczestników wernisażu bardzo zaintrygował obraz przedstawiający autoportret artysty wśród polskich i zagranicznych polityków.

  – Dziękuję wszystkim za przybycie, dyrekcji muzeum za pomoc, a rodzinie za wsparcie. I zapraszam do obejrzenia wystawy – rzekł Konrad Knorowski.

  Udostępnij