• W sobotę, 7 maja, w SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim odbył się piknik charytatywny dla Miłoszka Rybickiego, chłopczyka z naszego powiatu zmagającego się ze śmiertelną wadą serduszka.

  Miłosz Rybicki (ur. 31 marca 2021 roku) ma śmiertelną wadę serduszka – zrośnięcie pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obcego (MAPCA). Rodzice ciągle zbierają pieniądze na drogie zagraniczne leczenie.

  W czasie sobotniej imprezy występowały zespoły muzyczne, w tańcu zaprezentowały się uczennice „dwójki” i grupa Dynamic Beat z Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzieci z klubu Karate 44 dały pokaz sztuk walki.

  W zamian za wpłatę chętni mogli przejechać się na motocyklu (oczywiście na miejscu pasażera). Był również wóz strażacki, a miejscowi druhowie prezentowali wykorzystywany podczas akcji sprzęt. Na najmłodszych czekały dmuchańce i trampoliny. Na głodnych zaś kiełbaski z grilla oraz ciasta.

  Przez cały czas trwania pikniku pieniądze do puszek zbierali wolontariusze. Zorganizowano również licytacje, m.in. vouchera na trening z Robertem Jakubowskim, burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego. Dzięki temu kwota przeznaczona na leczenie Miłoszka wzrosła o 2 tys. zł.

  Podczas imprezy udało się zebrać około 23 tys. złotych.

  foto: UM Konstantynów Łódzki

  Udostępnij