• Brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 71 kg wywalczył zawodnik PTC Jakub Makowski.

Od 2 do 4 maja zapaśnicy walczyli o medale na olimpiadzie w Suwałkach. PTC reprezentowało dziesięciu zawodników.

Kuba w walce o brązowy medal wygrał z Amirem Khatajewem (Wschód Białystok) na przewagę techniczną. O brązowe krążki walczyło jeszcze dwóch zawodników Kamil Buldecki (kat. 60 kg) i Franciszek Gross (kat. 65 kg). Niestety, przegrali swoje pojedynki, zajmując V miejsca.

Pozostałe wyniki pabianiczan: kat. 71 kg – Adrian Drzewiecki (8. miejsce), Borys Miszczak (14.), Igor Czyżewski (18.), Kacper Szczepański (26.); kat. 92 kg – Marcel Chrzęst (8.), Dominik Uljanowicz (8.) i Franciszek Tokarczyk (12.).

– Był to udany występ wszystkich zawodników. Sam start w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży jest już sukcesem, ponieważ, aby móc startować w finałach, trzeba przejść eliminacje w dwóch Pucharach Polski i wywalczyć awans – mówi zadowolony trener Grzegorz Szyszka.

W klasyfikacji drużynowej PTC zajęło V miejsce.