• Już w najbliższy weekend (13-15 maja) w Pabianicach odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Biegów „ABM Jędraszek UltraPark Weekend 4”.

  Zawodnicy z Polski i zagranicy rywalizować będą w parku Wolności w czterech biegach: 48-godzinnym, 24-godzinnym, biegu na 100 km i na 50 km.

  Najdłuższy 48-godzinny bieg ruszy w piątek o godzinie 18.30 i potrwa do niedzieli. Bieg 24-godzinny wystartuje w sobotę o 7.00. Zwycięży ten, kto przebiegnie najdłuższy dystans. W ramach biegu 24-godzinnego rozegrane zostaną 15. PZLA Mistrzostwa Polski. Rywalizacja na dystansach 100 i 50 km odbędzie się w niedzielę, 15 maja. Całość wydarzenia odbywa się w głównej alei wokół parku Wolności.

  – Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy długodystansowych z Polski i Europy. Rok temu mistrzostwo Polski w biegu na 100 kilometrów wywalczył Dariusz Nożyński, drugi na świecie w tegorocznym biegu „Wings for live”. Rekord świata w biegu 24-godzinnym pobił Litwin Aleksandr Sorokin – mówi Piotr Kardas, dyrektor festiwalu.

  W tym roku organizatorzy również mają nadzieję na rekordy i emocjonującą rywalizację oraz zachęcają wszystkich mieszkańców do kibicowania podczas całego weekendu.

  Organizatorem wydarzenia jest Pabianicki Klub „O co biega”, współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Pabianicach i Urząd Miejski w Pabianicach. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ABM Jędraszek.

  Udostępnij