• Aflopa Art włącza się w tegoroczną Noc Muzeów i zaprasza do siebie miłośników sztuki.

  Już w najbliższą sobotę, 14 maja, odbędzie się coroczna Noc Muzeów – wydarzenie, podczas którego w godzinach nocnych udostępnia się zwiedzającym muzea, galerie sztuki oraz inne instytucje kultury.

  Nowo otwarta galeria Aflopa Art (ul. Żeromskiego 17) przygotowała wiele atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych odwiedzających. Wydarzenie rozpocznie się już o 15.00 i potrwa do 1.00.

  W programie:

  o godz. 17.00 – oprowadzanie kuratorskie po aktualnej wystawie „Wielogłos. Spotkanie artystów z Pabianic”, które poprowadzi manager galerii Beata Bocian

  o godz. 20.00 – panel dyskusyjny zatytułowany „Kobiety w sztuce”. Udział w spotkaniu wezmą pabianickie artystki: Ewa Maliszewska, Anna Pacholik, Ewa z Pabianic oraz Monika Kubiaczyk-Cygan, które opowiedzą o tym, po co i dla kogo tworzą, a także co w pracy twórczej najbardziej je inspiruje.

  Podczas całego wydarzenia prowadzona będzie akcja: „Wesprzyj artystkę w tworzeniu dzieła”. Na czym będzie polegała?

  – Wystarczy, że w sobotę, 14 maja, goście odwiedzający naszą galerię przyjdą z pustymi, plastikowymi butelkami. Pod okiem artystki Ewy z Pabianic przytną je tak, aby mogły zostać wykorzystane w kolejnej zaprojektowanej przez nią pracy. Zatem każdy uczestnik inicjatywy zyska szansę współtworzenia dzieła sztuki – zachęca Beata Bocian.

  Część warsztatowa z artystką rozpocznie się ok. 21.00.

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *