• Już w ten weekend (13-15 maja) w Pabianicach odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Biegów „ABM Jędraszek UltraPark Weekend 4”.

  Zawodnicy z Polski i zagranicy rywalizować będą w parku Wolności w czterech biegach: 48-godzinnym, 24-godzinnym, biegu na 100 km i na 50 km.

  Najdłuższy 48-godzinny bieg ruszy już dzisiaj (13 maja) o godzinie 18.30 i potrwa do niedzieli. Bieg 24-godzinny wystartuje w sobotę o 7.00. Zwycięży ten, kto przebiegnie najdłuższy dystans. W ramach biegu 24-godzinnego rozegrane zostaną 15. PZLA Mistrzostwa Polski. Rywalizacja na dystansach 100 i 50 km odbędzie się w niedzielę, 15 maja. Całość wydarzenia odbywa się w głównej alei wokół parku Wolności.

  – Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy długodystansowych z Polski i Europy. Rok temu mistrzostwo Polski w biegu na 100 kilometrów wywalczył Dariusz Nożyński, drugi na świecie w tegorocznym biegu „Wings for live”. Rekord świata w biegu 24-godzinnym pobił Litwin Aleksandr Sorokin – mówi Piotr Kardas, dyrektor festiwalu.

  W tym roku wśród kilkuset uczestników z Polski i Europy swoją obecność zapowiedzieli między
  innymi:

 • Patrycja Bereznowska – rekordzistka świata w biegu 48h i biegu 72h, czterokrotna mistrzyni
  świata w biegu 24h (indywidualnie i drużynowo), pięciokrotna wicemistrzyni świata na tym samym
  dystansie i dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata. Zwyciężczyni Spartathlona – jednego z
  najpopularniejszych na świecie biegów ultra rozgrywanego na trasie Ateny-Sparta.
 • Małgorzata Pazda-Pozorska – rekordzistka Polski w biegu 12h i 24h
 • Andrzej Piotrowski – rekordzista Polski w biegu 12h i biegu 24h, mistrz Polski w biegu 24h z 2021r.
 • W tym roku organizatorzy również mają nadzieję na rekordy i emocjonującą rywalizację oraz zachęcają wszystkich mieszkańców do kibicowania podczas całego weekendu.

  Organizatorem wydarzenia jest Pabianicki Klub „O co biega”, współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Pabianicach i Urząd Miejski w Pabianicach. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ABM Jędraszek.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *