• – W miniony weekend na skutek silnego wiatru jedno z drzew znajdujących się na terenie naszego ośrodka w Małeczu powaliło się, uszkadzając magazyn sprzętu obozowego – przekazali wczoraj pabianiccy harcerze.

  Nikt z gości i wolontariuszy znajdujących się wtedy w ośrodku nie ucierpiał, a wszystkie planowane wydarzenia odbędą się zgodnie z harmonogramem.

  – Niestety, uszkodzenia budynku są na tyle rozległe, że najprawdopodobniej konieczna będzie jego rozbiórka. Obecnie oczekujemy na decyzje właściwych organów w związku z wycinką drugiej części drzewa oraz oceną stanu budynku. Jak tylko będziemy mieli zgodę na wejście do środka, zwrócimy się do Was z pomocą. To co wiemy już teraz, to że na pewno będzie nam potrzebne duże wsparcie finansowe – przyznają zasmuceni harcerze.

  Przypomnijmy: od 1 grudnia 2021 trwała zbiórka na rozwój ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego hufca w Małeczu. To zabytkowy dwór z 9-hektarami historycznego parku, murowana kuchnia i stołówka, domki kempingowe, namioty, magazyny, infrastruktura sportowa i techniczna. Na remont i wszystkie prace potrzeba było kilkaset tysięcy złotych.

  Link, pod którym można wpłacać datki i przeczytać o zakresie prac do wykonania: https://zrzutka.pl/j57fry

  foto: hufiec

  Udostępnij