• Tym razem ciekawskie „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 uczestniczyły w warsztatach ogrodniczych w Porcie Łódź.

  Po krótkiej teorii w postaci filmu opowiadającego o tym, jak należy przesadzać kwiaty, przystąpiono do praktyki. Dzieci w fartuszkach i rękawiczkach, jak przystało na prawdziwych ogrodników, z zapałem przystąpiły do pracy. Po włożeniu do doniczek drenażu trzeba było wyjąć roślinkę z doniczki i włożyć ją do większej.

  – Następnie należało dosypać ziemi, co najmłodsi robili w wielkim skupieniu i z troską, aby roślinka poczuła się bezpiecznie w nowej doniczce. Zachwycone zajęciami „Krasnoludki” z wielką radością przyjęły gratulacje od prowadzących warsztaty za prawidłowe wykonane zadania – opowiada wychowawczyni Dorota Koziara.

  Na zakończenie każdy „Krasnoludek” otrzymał dyplom, a także własnoręcznie wsadzony kwiatek.

  Dzień wcześniej (30 maja) przedszkolaki udały się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach. Tam miały możliwość uczestniczenia w lekcji dotyczącej zwyczajów i znaczenia pszczół w przyrodzie.

  – Tematyka była niezwykle bliska dzieciom, gdyż właśnie w przedszkolu realizują projekt edukacyjny „Pszczoła” – mówi Dorota Koziara.

  Lekcję w SP 3 w bardzo ciekawy sposób poprowadziła Agnieszka Kubicka.

  foto: PM 13

  Udostępnij