• W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” policjanci z pabianickiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Dłutowie. Celem wizyty było przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

    Egzamin podzielony był na dwa etapy. W pierwszej części, która odbyła się wcześniej, kandydaci musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. W drugiej części przeprowadzony został sprawdzian umiejętności praktycznych.

    – Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry oraz pamiętać o obowiązujących przepisach. Policjanci zwracali uwagę na to, jak cykliści radzą sobie z przeszkodami oraz w jaki sposób pokonują trasę. Brali też pod uwagę, czy właściwie interpretują znaki drogowe oraz sygnalizują wykonywane manewry. Funkcjonariusze bowiem muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników  – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Wszyscy, którzy 9 czerwca przystąpili do egzaminu, pomimo stresu, zaliczyli go. Gratulujemy zatem i życzymy wszystkim bezpiecznej jazdy.

    Do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje.

     foto: policja

    Udostępnij