• We wtorek, 14 czerwca, w Powiatowej Hali Sportowej po raz kolejny odbył się turniej piłkarski przedszkolaków „Piątka Gola”.

  Impreza zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 5 zgromadziła 8 drużyn (PM nr nr 3, 4, 5, 6, 11, 13, 16 oraz przedszkola z Ksawerowa), które przez prawie dwie godziny rywalizowały na dwóch miniboiskach piłkarskich.

  W pierwszym meczu półfinałowym PM 5 spotkało się z PM 6. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. O awansie do finału decydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się „piątka”, wygrywając 2:1. W drugim półfinale PM 4 pokonało PM 13 1:0.

  W meczu o I miejsce spotkały się reprezentacje Przedszkola Miejskiego nr 5 i 4. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla „piątki” Borys Sroka. Mecz o III miejsce pomiędzy „szóstką” a „trzynastką” był bardzo zacięty – w regulaminowym czasie remis 0:0. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Przedszkola Miejskiego nr 13, pokonując rywali 2:1.

  Zwycięskie Przedszkole Miejskie nr 5 reprezentowali: Antoni Anuszczyk, Oliwier Mela, Roch Rojek, Borys Sroka, Antoni Szymczak i Danylo Terlecky.

  Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Olek Domalążek z Przedszkola Miejskiego nr 3.

  Do zwycięzców powędrowały okazałe puchary i oczywiście piłki do nogi…

  Udostępnij