• W Dniu Uchodźcy, 20 czerwca, prezes firmy Phillips Poland w imieniu spółki Phillips Industries z siedzibą w Chechle Pierwszym przekazała darowiznę na rzecz pomocy ukraińskim dzieciom przebywającym na terenie Polski.

  Phillips przekazał czek na 20 tysięcy dolarów na rzecz Fundacji Happy Kids i pomocy ukraińskim dzieciom, które z powodu wojny musiały szukać bezpiecznego schronienia w Polsce. Wydarzenie odbyło się w Łodzi, w Domu Dziecka nr 1 przy ul. Aleksandrowskiej 123, który przy wsparciu Fundacji przyjął 60 podopiecznych z Ukrainy. Środki na tę pomoc zostały zgromadzone z datków przekazanych przez pracowników firmy oraz zarząd spółki.

  Przekazana darowizna zostanie przeznaczona m.in. na zatrudnienie nowych osób, które będą odpowiedzialne za opiekę nad dziećmi w domach dziecka, zapewnienie im zespołu medycznego, a także na organizację półkolonii i zakup niezbędnej wyprawki na rozpoczęcie roku szkolnego.

  Phillips od rozpoczęcia wojny zadeklarował gotowość do pomocy. Od lutego firma była zaangażowana w różne akcje oraz zbiórki.

  W Phillips nie jesteśmy obojętni. Angażujemy się na wielu płaszczyznach w pomoc Ukrainie, również z uwagi na fakt, iż duża część naszych pracowników pochodzi właśnie z Ukrainy. Dzięki takim gestom jak wsparcie Fundacji Happy Kids chcemy nie tylko w realny sposób pomóc, ale też pokazać nasze wsparcie i zwykłą ludzką solidarność – mówi prezes zarządu Julita Mazurkiewicz.

  Fundacja Happy Kids to wiodąca polska organizacja pozarządowa założona w 2001 roku. Utworzyła 17 rodzinnych domów dziecka i zapewnia profesjonalną opiekę zastępczą, wsparcie medyczne i psychologiczne dla dzieci z traumą oraz niepełnosprawnościami. Od czasu wybuchu wojny organizacja pomogła przekroczyć granicę 1400 dzieciom oraz 100 opiekunom. W Domu Dziecka nr 1 w Łodzi przebywa 74 dzieci, w tym 60 z Ukrainy.

  foto: Phillips

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *