• Policjanci z pabianickiej drogówki ukarali 32-letniego kierowcę mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych inny pojazd. Był pijany, podobnie jak cyklista na ul. 20 Stycznia…

    Mandatem karnym kredytowanym na 1500 złotych zakończyła się interwencja policjantów na Świetlickiego przy ul. Bugaj. To w tym miejscu, dziś (środa) około 10.50 funkcjonariusze zauważyli kierowcę citroena, który wyprzedził inny, prawidłowo jadący samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych. Reakcja policjantów na tak niebezpieczną sytuację mogła być tylko jedna.

    Mundurowi zatrzymali lekceważącego przepisy ruchu drogowego mężczyznę i poinformowali go o konsekwencjach za popełnione wykroczenie. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Dłutów był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – mówi podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy KPP Pabianice.

    Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Za wykroczenie kierowca otrzymał mandat w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych.

    Równie nieodpowiedzialnie zachował się kierowca jednośladu, który o 7.40 został zatrzymany do kontroli na 20 Stycznia. 37-latek kierował rowerem, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Pabianiczanin został ukarany mandatem w wysokości 2.500 złotych – dodaje funkcjonariuszka.

    Udostępnij