• W sobotę na Lublinku obejrzymy wystawę i dowiemy się od przedstawicieli KAS, jakich pamiątek nie przywozimy z zagranicy.

  23 lipca w godz. 11.00 – 19.00 w terminalu łódzkiego lotniska będzie można obejrzeć okazy wykonane ze zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem (okazy CITES) i porozmawiać z przedstawicielami łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) o zasadach przywozu towarów do UE.

  – Torebki z wężowej skóry, muszelki, kawałki rafy koralowej, wyroby z kości słoniowej, a nawet nalewka z wężem w butelce – tego absolutnie nie można przywozić z zagranicy do kraju. To nie żarty! Próba wwiezienia do Polski takich pamiątek jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – mówi ekspertka Służby Celno-Skarbowej Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

  Jakich pamiątek nie przywozimy z zagranicy:

  – muszli, koralowców

  – wypchanych zwierząt, np. krokodyli, drapieżnych ptaków

  – przedmiotów zrobionych ze skóry wilków, niedźwiedzi, węży, krokodyli i innych dzikich zwierząt (torebki, paski, odzież itp.)

  – przedmiotów wykonanych z elementów zwierząt, np. biżuterii z kości słoniowej, piór dzikich ptaków

  – nalewek na kobrze lub z innymi płazami i gadami

  – produktów leczniczych, które zawierają pochodne zwierząt, np. tłuszcz z niedźwiedzia, wyciąg z pijawek lekarskich, sproszkowane kości tygrysa

  – roślin, w szczególności gatunków zagrożonych, np. roślin owadożernych, drewna tropikalnego

  Zapraszamy na spotkanie z łódzką KAS.

  foto: CITES

  Udostępnij