• Trwa Wakacyjna Kropla Krwi 2022 zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Podobnie jak w latach poprzednich w poszczególnych tygodniach wakacji krew będzie można oddawać przede wszystkim na rzecz dzieci. W każdym tygodniu spośród osób oddających krew będzie losowana jedna, która otrzyma w podarunku ufundowany przez darczyńców breloczek z grupą krwi.

  W tygodniu od 18 do 23 lipca krew oddawano dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Bezcenny lek oddało 115 osób. Zebrano 51 litrów 750 ml krwi. Upominek (breloczek z grupą krwi), który zostanie wysłany pocztą, wylosowała Natalia Ziemba.

  Kolejne tygodnie akcji:

  25-30 lipca – krew dla wszystkich dzieci na całym świecie, które zostały ranne podczas działań wojennych.

  w sierpniu: 1-6 sierpnia – dla noworodków, których życie jest zagrożony, 8-13 sierpnia – dla dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, 15-20 sierpnia – krew dla dzieci przebywających na leczeniu w Centrum Zdrowia Dziecka, 22-31 sierpnia – krew dla polskich żołnierzy rannych w czasie pełnienia misji wojskowych poza granicami Polski.

  – Krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianicach przy ulicy Jana Pawła II 5. Prosimy, aby potencjalni krwiodawcy dokładnie śledzili godziny otwarcia punktu, bowiem z uwagi na sezon urlopowy i braki w personelu godziny otwarcia/działania punktu nie są stałe. Telefon do punktu pobrań (42) 214-09-01 – o czym informuje Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Udostępnij