• 25 lipca na terenie Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach odbyły się Międzypowiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystości udział wzięli policjanci z sześciu powiatów: poddębickiego, pabianickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego oraz sieradzkiego. Były odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

  Poddębickie obchody święta odbyły się zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych z wymienionych komend.

  W uroczystości obok znamienitych gości uczestniczył komendant wojewódzki nadinspektor Sławomir Litwin, kadra kierownicza komendy w Poddębicach oraz komend w Pabianicach, Łasku, Zduńskiej Woli, Wieruszowie i Sieradzu oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów, którzy wręczyli burmistrzowi Uniejowa Józefowi Kaczmarkowi Krzyż Niepodległości I klasy z gwiazdą. Najwyższe odznaczenie NSZZ policjantów, które podkreśla zasługi patriotyczne i aktywne wspieranie Związków w różnych formach jego statutowej działalności.

  Wszystkim policjantom podziękowano za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, a wyróżnionym pogratulowano. Nominacje na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów starszych policji z sześciu komend otrzymało: 5 funkcjonariuszy, w korpusie oficerów młodszych – 12 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów – 152 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów – 110 funkcjonariuszy.

  Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin podziękował policjantom za trud służby.

  – Nie bacząc na przeciwności, niesiecie dla drugiego człowieka to co najcenniejsze: walkę o życie i zdrowie, zapewniając podstawową potrzebę jaką jest bezpieczeństwo – mówił.

  Uczczono także pamięć policjantów, którzy odeszli na wieczną wartę.

  Apel w Poddębicach zakończyła defilada Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych.

  foto: policja

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *